Wehikuł Czasu

Temat: Kontuzja kolana
Witam serdecznie! Pisze w sprawie kontuzji kolana której doznałem 2 tygodnie temu w wyniku wypadku ma motocyklu! Licze że ktoś mi pomorze w tej sprawie! Po 12 dniach leżenia w szpitalu wypisano mnie, lekarz prowadzący stwierdził, że mój uraz nie kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego!
Nie jestem przekonany w 100% co do tej diagnozy dlatego też prosił bym o jej zwerywikowanie!

Rozpoznanie:
Dystorsja kolana prawego.
Awulsyjne złamanie wyniosłości międzykłykciowej kości piszczelowej prawej.
Uszkodzenie rogu tylnego łąkotki bocznej.
Uszkodzenie ACL II stopnia.

Wyniki badań diagnostycznych:
Więzadło krzyżowe tylne oraz poboczne piszczelowe o prawidłowej morfologi sygnału, bez uchwytnych zmian pourazowych. Więzadło krzyżowe przednie pogrubiałe - cechy uszkodzenia II stopnia. Łąkotka przytśrodkowa z obecnością zmian hyperintensywnych o charakterze zwyrodnieniowym obrębie rogów tylnych. Pionowe uszkodzenie rogu tylnego łąkotki bocznej. Ścięgno mięśnia czworogłowego uda oraz więzdło rzepki o prawidłowym przebiegu i morfologii sygnału. W obrębie kłykcia bocznego kości udowej widoczna jest strefa podwyższonego sygnału w obrazach PD zależnych i FAT SAT o cechach obrzęku szpiku. Wysięk w zachyłku nadrzepkowym i jamie stawowej.

Mam 19 lat moje hobby to motocross i nie chce skończyć mojej kariery tak wcześnie! bardzo żeleży mi żeby moje kolano powruciło do pełnej sprawności!
Prosił bym o jak najwięcej informacji na ten temat to dla mnie bardzo bardzo ważne!!! Ew. proszę o jakieś adresy chirurgów którz mogli by mi pomóc w tej sprawie!
Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam!
Źródło: commed.pl/viewtopic.php?t=1086